Latviski По русский In English

Sandis Ozoliņš un Mitišču "Atlant"

Savā laukumā ar divām sausajām uzvarām sākusī Sanktpēterburgas SKA (otrajā mačā pat 7:0) arī izbraukumā centās jau no pirmajām minūtēm iegūt iniciatīvu, un tas izdevās. Viesus trešajā minūtē vadībā izvirzīja Aleksandrs Kučerjavenko, kura pirmo metienu bloķēja, taču SKA uzbrucējs tika pie atlēkušās ripas un to raidīja Mitišču "Atlant" vārtu tālajā stūrī. Tomēr par izšķirošo kļuva otrā trešdaļa, kuru mājinieki uzvarēja ar 3:0.

Neizšķirtu 24. minūtē pretuzbrukumā panāca Oļegs Jašins, kurš pēc 19 gadus vecā Sergeja Šmeļova metiena aizsarga aizsegā bija pirmais pie atlēkušās ripas. Tiesa, Jašinam trešdaļa neizvērtās pārāk veiksmīga - viņš guva savainojumu. Jau pēc 85 sekundēm "Atlant" pirmo reizi sērijā izvirzījās vadībā - vairākumu realizēja zviedrs Andreass Engkvists.

Mitišču "Atlant" vēlreiz vairākumu izdevās realizēt trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām, kad ar izcilu metienu zem vārtu pārliktņa izcēlās Mihails Gluhovs - 3:1. Noraidījumu bija nopelnījis SKA vārtsargs Iļja Ježovs, kurš izgāja no vārtiem un izjauca bīstamu pretuzbrukumu, tomēr neveiksmīgi nospēlēja ar nūju.

Savukārt noslēdzošajās 20 minūtēs laukumā galvenais spēlētājs bija mājinieku vārtsargs Staņislavs Gaļimovs, kurš kopumā atvairīja 40 metienus un pelnīti tika atzīts par labāko "Atlant" rindās. Viņš tika galā gan ar Kevina Dalmena, gan ar Mihaila Varnakova bīstamajiem raidījumiem. Tādējādi sērijā rezultāts kļuvis 1-2.

Mitišču "Atlant" kapteinis Sandis Ozoliņš spēlēja otrajā virknējumā, laukumā pavadot 23 minūtes un 47 sekundes (ilgākais laiks komandā).

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Čerepovecas "Severstal" savā laukumā 33 sekundes pirms mača beigām izrāva uzvaru pār Jaroslavļas "Lokomotiv" - 3:2. Par to parūpējās Ņikita Aleksejevs, kurš viesu vārtsargu Kērtisu Senfordu pārspēja ar slidu, taču tiesneši pēc ilgas video skatīšanās rezultatīvo raidījumu ieskaitīja.

Rezultātu 11. minūtē no vārtu priekšas atklāja "Lokomotiv" aizsargs Stefans Kronvals, bet mājinieki otrās trešdaļas ievadā panāca izlīdzinājumu - pirmos vārtus sērijā guva pagājušās sezonas Gagarina kausa labākais snaiperis (14 vārti 21 spēlē) Mihails Aņisins. 33. minūtē Sergejs Plotņikovs atjaunoja viesu vadību, tomēr "Severstal" labāk aizvadīja noslēdzošās 10 minūtes, gūstot divus bezatbildes vārtus un atjaunojot vadību sērijā - 2-1.

Jaroslavļas "Lokomotiv" uzbrucējs Miķelis Rēdlihs šoreiz palika rezervē. Pirmajos divos mačos viņš atzīmējās ar trīs metieniem.

Pulksten 18:00 pēc Latvijas laika sāksies atlikušās divas spēles Rietumu konferencē: Prāgas "Lev" ar Mārtiņu Cipuli un Aleksandru Ņiživiju uzņems Maskavas CSKA un Jāni Spruktu, bet Bratislavas "Slovan" tiksies ar Maskavas "Dynamo".